сайт Тетяни Сімчук

Календар
«  Серпень 2019  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Друзі сайту

Діловодство

ДОКУМЕНТ (лат. documentumповчальний приклад, доказ) — основний вид ділової мови; засіб фіксації певним чином на спеціальному матеріалі інформації про факти, події, явища об'єктивної дійсності та розумової діяльності людини. 

Документи широко використовуються у нашій повсякденній діяльності як джерела та носії інформації, вони сприяють удосконаленню внутрішньої організації будь-якого підприємства, закладу чи установи, є підставою для прийняття рішень, узагальнень, довідково-пошукової роботи.

Документи є засобом засвідчення, доведення певних фактів і, отже, мають велике правове значення.

Документ має відповідати таким основним вимогам:
-видаватися уповноваженим органом або особою відповідно до її компетенції;
-не суперечити чинному законодавству і директивним вказівкам вищих органів влади;
-бути максимально точним, достовірним і переконливим;
-бути належно відредагованим та оформленим відповідно до чинних стандартів;
-містити конкретні й змістовні вказівки та пропозиції;
-бути придатним для тривалого зберігання.

Грамотно складений й належним чином оформлений документ є запорукою прийняття правильних управлінських рішень.

Будь-який орган державної влади чи установа у своїй діяльності має справу з документами, їх підготовкою, прийняттям, зберіганням, виконанням тощо.

У відділі освіти, молоді та спорту Славутської райдержадміністрації вимоги до документування відділу, регламенту та порядку роботи з документами встановлює Інструкція з діловодства, затверджена наказом начальника відділу освіти, молоді та спорту Славутської РДА від 28.10.2014 № 65-аг

Так як освітні заклади Славутського району не мають своїх інструкцій з діловодства, то у своїй роботі вони мають користуватися інструкцією відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації. Положення Інструкції поширюється на всю службову документацію, у тому числі і на документи, що передаються і отримуються електронною поштоюДотримання правил і рекомендацій щодо порядку здійснення ділових паперів, встановлених Інструкцією є обов'язковими для всіх керівників та педагогічних працівників ЗНЗ. 

Керівники ЗНЗ зобов'язані здійснювати контроль за обов'язковим дотриманням Інструкції з ведення ділової документації у ЗНЗ.